Депутати вивчать досвід колег з Івано-Франківщини щодо надання паліативної допомоги населенню

5 квітня 2018 року відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, очолюваної депутатом обласної ради Іриною Чемерис.

Депутати розглянули низку питань відповідно до плану роботи постійної комісії на 2018 рік. Особливу увагу приділили питанню “Про паліативну допомогу: порядок надання та організація”.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, не менше 80% хворих із невиліковними формами онкологічних захворювань та 60% хворих у термінальних стадіях хронічних соматичних захворювань потребують паліативної медичної допомоги.

Щороку в нашій державі помирає близько 800 тисяч українців, майже 90 тисяч – через онкологічні захворювання, близько 10 тисяч – від туберкульозу. Близько 500 тисяч осіб потребують опіки та допомоги в кінці свого земного життя. Понад 9,5 тис. жителів Кіровоградській області у 2017 році потребували паліативної медичної допомоги, у тому числі – понад 1700 онкологічних хворих та майже 8 тис. пацієнтів з іншими захворюваннями.

Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Як результат обговорення такого важливого питання, депутати вирішили організувати виїзне засідання постійної комісії обласної ради в Івано-Франківську область із метою вивчення надання паліативної допомоги як виду послуг у системі медичної допомоги для різних вікових груп пацієнтів, що страждають від смертельного захворювання, а також рекомендували Кіровоградській обласній державній адміністрації розробити пілотний проект щодо створення закладу надання паліативної та хоспісної допомоги в одному із госпітальних округів області.